Rýchle menu

 • Deň otvorených dverí

  14. 2. 2018

  Teoretické vyučovanie: Myslenická 1, Pezinok

  Praktické vyučovanie: Komenského 29, Pezinok

   

  V  školskom roku 2018/2019 otvárame trojročné učebné odbory

  • 6445 H kuchár
  • 6444 H čašník
  • 6456 H kaderník

  Neponúkame „papier“, ponúkame remeslo, odbornosť, základ budúcej živnosti a   samostatného podnikania doma i v zahraničí.

  Kuchári & čašníci

  Kto chce, naučí sa:

  všetky práce spojené so samostatnou prípravou pokrmov, zásady uplatňovania gastronomických pravidiel, receptúry a technologické postupy, jednoduchú i zložitú obsluhu, komunikáciu so zákazníkom i odbornou verejnosťou.

  Kto chce:

  môže pracovať v najlepších gastronomických zariadeniach, súťažiť s najlepšími kuchármi v Európe, získavať financie počas celého štúdia, cestovať, poznávať, stať sa odborníkom aj pre oblasť diétneho stravovania.

  Kaderníci

  Kto chce, naučí sa:

  všetky úkony spojené s úpravou vlasov, pánske, dámske, detské účesy, svadobné výčesy, odborné poradenstvo v starostlivosti o vlasy, komunikáciu so zákazníkom i odbornou verejnosťou.

  Kto chce:

  môže pracovať v renomovaných kaderníckych firmách, zúčastňovať sa  prestížnych súťaží doma i v zahraničí, stať sa odborníkom v oblasti účesovej tvorby a vizážistiky, získavať už počas štúdia klientov pre  budúce vlastné podnikanie.

  Praktický život očakáva pripraveného a zručného absolventa, preto ponúkame odbory, ktorých vzdelávací program obsahuje teoretické a praktické vyučovanie  v pomere 1:1.

  Nedáme Vám len doklad o vzdelaní, vložíme Vám do rúk prácu!!!

  DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ sa bude konať 14.2. od 8.00 do 14.00 hod. v priestoroch teoretického vyučovania (Myslenická 1, Pezinok) na 4. poschodí

 • Ročníková súťaž

  27. 2. 2018
 • Návšteva historickej Bratislavy

  2. 11. 2017
 • Návšteva trnavského divadla

  23. 6. 2017
  Trieda II.KH sa išla pozrieť do Trnavy na predstavenie: Trnavská skupina alebo Viseli sme za nohu z kolotoča
 • Týždeň zdravia

  Polovica júna  sa  už tradične v našej škole  niesla v znamení Týždňa zdravia.  V tomto škol. roku to bol týždeň od 12.6. do  16.6.2017. Každý deň v týždni bol venovaný inej aktivite, ktorú pripravili nielen vyučujúci, ale aj žiaci. Okrem Dňa boja proti stresu, Dňa pohybových aktivít, Dňa bezpečnosti a Dňa prvej pomoci si žiaci I. ročníka v učebnom odbore kuchár overili svoje vedomosti a zručnosti pri príprave zdravých šalátov a nátierok.  Pripravené pochúťky hodnotili žiaci III. ročníka a pedagogickí zamestnanci a prvákov podporili svojím hodnotením aj nepedagogickí zamestnanci. Žiaci, ktorých nátierky a šaláty dostali v hodnotení najviac bodov, boli odmenení vecnými cenami.

 • DNI EURÓPY 2017

   V utorok 9.mája 2017 si Bratislava pripomenula symbolické narodeniny Európskej únie – Deň Európy, ktorého sa zúčastnili aj žiačky našej školy. 

  Je to pripomienka 9. mája 1950, kedy francúzsky minister zahraničných vecí Robert Schuman predstavil svoj návrh na vytvorenie európskeho úradu pre uhlie a oceľ, ktorý mal dohliadať najmä na francúzsku a nemeckú produkciu týchto strategických surovín a tým prispieť k zabezpečeniu mieru v Európe. Foto v albume tu

     

 • Hviezdoslavov Kubín

  Počas marca - mesiaca knihy si žiaci od prvého ročníka po našich maturantov vyskúšali svoje recitátorské schopnosti v triednych kolách Hviezdoslavovho Kubína. 

  Fotogaléria

 • V zmysle Uznesenia Z BSK č. 100/2016 je od 1.1.2017 SOŠ Komenského 27, Pezinok rozpočtovou organizáciou.

 • Návšteva divadla P.O.Hviezdoslava

  Kým sa naši maturanti trápili s písomnou časťou maturít, my, druháci, sme v utorok 15.3. 2017 boli na predstavení Zdravý nemocný v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava v Bratislave s pani riaditeľkou Jurčíkovou a pani majsterkou Novotnou. Komédiu francúzskeho klasika Moliéra v hlavnej úlohe s Ľubošom Kostelným sa oplatí vidieť! Aj cesta vlakom bola príjemná - viď foto.

 • Projekt EDUCATION SLOVAKIA

  V týždni od 23.1.-26.1.2017 sa naša škola zapojila do projektu EDUCATION SLOVAKIA organizovaného agentúrou Aisec. Privítali sme dve zahraničné lektorky z Ruska a Turecka. Vyučovanie prebiehalo v anglickom jazyku a žiaci mali možnosť diskutovať o globálnych problémoch, porovnať školský systém u nás so zahraničným,  dozvedieť sa zaujímavosti o kultúre a krajinách, z ktorých lektorky pochádzali. Projekt bol spestrením nášho vyučovania.

  Viac foto tu: http://soskompk.edupage.sk/album/?#gallery/72

 • Prenájom priestorov a odpredaj zariadenia

  Mestský podnik služieb, p.o. Pezinok
  ponúka na prenájom v objekte :
  Výmenníková stanica Za hradbami
  Nebytový priestor vo výmere 61,60 m2
  Vhodné na prevádzkovanie kaderníctva, pedikúry, manikúry ....
   
  a
   
  SOŠ, Komenského 27, Pezinok
  ponúka k odpredaju zariadenie kaderníctva
   
  kontakt:
  za SOŠ
  Mgr. Elena Jurčíková, riaditeľka
  033/644 37 79
  0905 591 112
  riaditelka@soskompk.sk
   
  za MPS
  Ing. Miroslav Lošonský, riaditeľ
  033/6901 805
  0905 222 096
  miroslav.losonsky@mpspezinok.sk
   

 • 6. ročník súťaže PRÍRODNÁ NEVESTA

  20. januára 2017 sa konala v Nitre kadernícka súťaž s témou: Prírodná nevesta.
  Do súťaže sa zapojili aj žiačky našej školy, súťažiaca Patrícia Poláčková a jej modelka Nikola
  Krizsanová. Morálnou oporou boli súťažiacim aj ich spolužiačky z II.VKSS. Súťažiaci boli rozdelení do
  niekoľkých kategórií: kaderníčka, vizážista, módny návrhár.
  Našej žiačke Patrícii sa síce nepodarilo obsadiť popredné miesto, ale napriek tomu sme si

  odniesli z Nitry pekný zážitok a skúsenosti do budúcich projektov.

     

 • Danubius Gastro 2017

  Dňa 27.1.2017 sme sa zúčastnili so žiakmi III.K (kuchár) a II.VKSS (spoločné stravovanie) na podujatí s názvom Danubius gastro a Slovakia tour v Bratislave. Videli sme ukážky mletia a prípravy kávy, nové trendy v stolovaní a stravovaní. Taktiež sme ochutnali novinky slovenskej a svetovej gastronómie.

    

 • Interaktívna výstava Bratislava

  25.1. 2017 sme  s pani riaditeľkou Jurčíkovou navštívili Rakúske kultúrne fórum v Bratislave, kde prebieha do polovice februára  interaktívna audiovizuálna výstava „Milionári času“.

  Výstavou nás sprevádzala sympatická lektorka Karin. Mali sme možnosť vysvetliť svoje názory a postoje k závažnej spoločenskej téme (témam). Prehliadku centra sme pre veľkú zimu skrátili na minimum. Absolvujeme ju v teplejšom počasí.

 • Návšteva Trnavy

  12.1. 2017 sme sa vybrali vlakom do Divadla Jána Palárika  v Trnave s pani riaditeľkou Jurčíkovou a s pani majsterkou Černákovou. Na predstavení Divný Janko boli s nami aj trnavskí gymnazisti  (Gymnázium Jána Hollého). Inscenácia nebola suchopárna, životopisný príbeh Janka Kráľa bol  plný hudby, spevu i tanca. Zakliatu pannu vo Váhu hrala Petra Blesáková. Nerozprávala, ale nádherne spievala. Trošku sme si pozreli zasneženú Trnavu - zo stanice do divadla sme išli po pešej zóne a z divadla Divadelnou ulicou okolo kostola sv. Jakuba cez pekný park (Bernolákov sad) okolo Pomníka Antona Bernoláka  (uzákonil prvý spisovný slovenský jazyk) - SLOVÁCI, PÍŠTE PO SLOVENSKY! TU MÁTE SLOVO MOJE O REČI VAŠEJ.

     

 • Súťaž Gastro Junior

  Erik Stojkovič z III. K sa zapojil do súťaže Skills Slovakia -  Gastro junior. Pod odborným dohľadom pána Štefana Schwarza pripravil skvelý "Hovädzí steak z roštenky na ragú z lahôdkovej cibuľky a  dubákov s pečenými zemiakmi s tymiánom".

  Do súťaže sa zapojili temer všetky školy s gastronomickým zameraním v SR. Odborná porota vybrala 12 semifinalistov. Erik síce nepostúpil, ale on i „Reštaurácia U Schwarzov“ v Častej sa zapísala do povedomia odbornej verejnosti, ktorá už  6. rok  pripravuje jednotlivé kolá a celoštátne finále. To sa  tentokrát uskutoční  15. februára 2017 v SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch (informácie nájdete na webovej stránke Klubu mladých kuchárov a čašníkov).

  Ďakujeme Reštaurácii  „U Schwarzov“  v malebnej dedinke Častá za profesionálny prístup k odbornému vzdelávaniu!

  Z LISTU:
  ...Do 6. ročníka súťaže Skills Slovakia Gastro Junior 2016/2017 sa prihlásilo rekordný počet súťažiacich. Z celkového počtu 46 prihlášok nebolo jednoduché vybrať 12 semifinalistov, nakoľko všetci súťažiaci v spolupráci so svojimi pedagógmi poctivo a zodpovedne pripravovali jedlo, ktorým chceli zaujať porotu. Použitá kreativita a aj náročnosť receptu odzrkadľuje snahu zaradiť sa medzi najlepších...

  ......žiakom a pedagógom chcem poďakovať za odvedenú prácu, veď aj vďaka ich vynaloženému úsiliu sa podarilo v súťaži posunúť latku vyššie a dostať sa do ďalšieho levelu v gastronómii.

  Viac info na: www.kmkc.sk

  S pozdravom

  za realizačný tím súťaže Skills Slovakia Gastro Junior
  Martin Kovarský

 • Kadernícke školenie s J. Špilarom

  Dňa 10.11. 2016  sme sa zúčastnili senzačného  kaderníckeho školenia v Bratislave - Petržalke. Školenie viedol známy kaderník, vizážista, maskér (aj vyštudovaný teológ ) Jan Špilar.

  Mgr. Jan Špilar  založil v Brne v roku 1993 kadernícke štúdio „Střihoruký Edward“, o tri roky neskôr jeho 2.  a 3. verziu. V roku 2001 založil českú sekciu  HCF (Haute Coiffure Francaise) a získal zlatú medailu so zafírom za prenos francúzskej  módy do ČR.

   

 • Futsal

  Okresné kolo futsalu stredných škôl, organizovala SAŠŠ v ŠH SOŠ, Komenského 27, Pezinok.

  Náš tím pod vedením vyučujúceho TSV Igora Vítka  získal 2. miesto.

 • MÚZA JESENE

  Agentúra LeRen pod vedením Renáty Lenčešovej  zorganizovala v Košiciach 
  21. 9. 2016 súťaž pre tímy mladých kaderníkov a vizážistov z celého Slovenska.
  Naše spolužiačky Patrícia  Poláčková (tvorba účesu), Simona Vojteková (vizážistika) a Nicole Pešková (modeling) z  II.VKSS získali pekné 4. miesto.
   
  Majsterky odborného výcviku Ivana Novotná a Monika Khayat zobrali do Košíc aj nás - druháčky učebného odboru kaderník.  „Povzbudzovali sme svojich“, všímali si technologické postupy iných tímov, sledovali prácu poroty, snažili sme sa vidieť čo najviac, aby sme vedeli ako to na súťažiach „beží“.
   
  Do Košíc sme pricestovali vlakom už deň pred súťažou. Prešli sme si celé staré mesto, navštívili Dóm Sv. Alžbety, vyhliadkovú vežu, Mikušov dom (dom mestského kata), Rodošto (Pamätný dom Františka II. Rákocziho), videli sme nádherné fontány,  vypočuli zvonkohru.
   
  FOTO zo súťaže nájdete tu: http://soskompk.edupage.sk/album/?#

 • Projekt "MLADÝ ČLOVEK A VEDA"

  Skončila VI. medzinárodná konferencia, ktorej súčasťou bolo aj predstavenie
  výsledkov projektu, ktorý sme spolu uskutočnili v našom meste.
  Na vernisáži, ktorej sa zúčastnili i zástupcovia nominovaných účastníkov
  v jednotlivých kategóriách boli udelené ceny pre víťazov.
  Na slávnosti prijal účasť i pán viceprimátor Mesta Pezinok Ing. Miloš Andel, ktorý
  vo svojom príhovore vyjadril potešenie z veľkej účasti našej mládeže v projekte.
  Náročný čas záveru školského roka bol dôvodom neprítomnosti zástupcov niektorých
  škôl. Verím, že tým víťazom, ktorí nemohli prísť v správnom momente ceny
  odovzdáme. Bude to zrejme až po prázdninách, keďže dnes sa so školou na dva
  mesiace rozlúčia.

  Eva Šišková, koordinátorka projektu „Mladý človek a veda. 30. júna 2016 v Pezinku

  Víťazka z SOŠ Komenského 27, Pezinok: 3. miesto Nikola Plančíková (kategória D)

  GRATULUJEME!

Stalo sa

Kontakt

 • Stredná odborná škola, Myslenická 1, Pezinok
  Myslenická 1, 902 01 Pezinok
 • vrátnica: +421 33/644 20 16
  riaditeľka: +421905 591 112

Fotogaléria