• O škole

• SME STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA V PEZINKU, KTORÁ MÁ ČO PONÚKNUŤ SVOJIM UCHÁDZAČOM.

Absolventi našich odborov pracujú ako kuchári, pekári, čašníci a kaderníci v prevádzkach doma a v zahraničí, alebo sú sami prevádzkovateľmi či majiteľmi menších reštauračných zariadení, kaderníckych salónov a iných prevádzok. A teraz viac ako kedysi platí: "Naše remeslo má zlaté dno."

Možnosti štúdia: ponúkame štyri 3-ročné učebné odbory: kuchár, pekár, čašník a kaderník a jeden 2-ročný študijný nadstavbový odbor Podnikanie v remeslách a službách.

SOŠ je zapojená aj do systému duálneho vzdelávania v odboroch kuchár a čašník. V rámci duálneho vzdelávania spolupracujeme s prevádzkami: zámok Šimák Pezinok a kaštieľ Pálffy Svätý Jur.

Stredná odborná škola podnikania a služieb si už počas svojho 40-ročného pôsobenia obhájila svoju pozíciu medzi strednými školami v Pezinku. Ponúka štúdium v odboroch, ktorých uplatnenie v našom regióne je bohaté. Škola sa nachádza v krásnom školskom areáli v tichej časti mesta Pezinok, uprostred zelene, s vlastným školským internátom, veľkou jedálňou, výbornou kuchyňou, športovou halou, vonkajšími športoviskami (otvorenými pre verejnosť), vlastným kaderníctvom a profesionálne vybavenými priestormi.

Štúdium pozostáva okrem teoretického vzdelávania aj z praktickej prípravy. Žiaci majú možnosť praxe vo vlastných priestoroch školy pod dohľadom majstrov odbornej výchovy a taktiež (pri dodržaní podmienok predpísaných Ministerstvom školstva SR) aj v súkromných prevádzkach v meste. V praktickom vyučovaní si overia teoretické vedomosti nadobudnuté v školských laviciach a môžu realizovať aj vlastné nápady, kreácie, recepty a majú možnosť poradiť sa o správnosti postupu a technológie.

Naším cieľom je pripraviť absolventov na požiadavky trhu práce v 21.storočí.