Rýchle menu

Možnosti štúdia

Učebné odbory

Žiaci základných škôl po úspešnom ukončení 9. ročníka majú možnosť pokračovať v štúdiu vo viacerých učebných odboroch. Štúdium v týchto odboroch sa ukončuje záverečnou skúškou. Po jej úspešnom absolvovaní získavajú výučný list, alebo môžu pokračovať v nadstavbovom štúdiu. Štúdium je trojročné a zahŕňa teoretickú a praktickú prípravu na budúce povolanie v nasledujúcich odboroch:

vzdelávací program  - Stravovacie služby

čašník, servírka

6444 H

Absolventi tohto učebného odboru sa môžu uplatniť v  obslužných profesiách v reštauráciách, hoteloch a ďalších gastronomických zariadeniach. Môžu tiež podnikať ako živnostníci.
Ovládajú práce spojené so stolovaním, poznajú suroviny, nápoje a technológiu ich výroby, zásady uplatňovania gastronomických pravidiel a kultivovaného spoločenského správania.

kuchár

6445 H

Absolventi sú schopní vykonávať kvalifikovanú činnosť pri príprave jedál v reštáuráciách, hoteloch a ďalších zariadeniach spoločného stravovania, i ako živnostníci.
Ovládajú práce spojené so samostatnou prípravou pokrmov, zásady uplatňovania gastronomických pravidiel, receptúry a technologické postupy jedál, vedia odborne komunikovať so zákazníkom

vzdelávací program - Kadernícke služby

kaderník

6456 H

Absolventi nachádzajú uplatnenie vo sfére služieb ako kaderníci v malých a stredných firmách, ako živnostníci alebo zamestnanci firiem, ktoré sa zaoberajú výrobkami vlasovej kozmetiky. Sú schopní pracovať samostatne aj v kolektíve, vedia poskytovať zákazníkom poradenskú službu.

Okrem kaderníckych vedomostí a zručností získavaju i vedomosti z cudzích jazykov a oblasti podnikania.
Čo vám vieme ponúknuť?
☺odborné poradenstvo v starostlivosti   o vlasy
☺ najnovšie trendy módnych strihov, farebných odtieňov a možností ošetrenia vlasov
☺ účesy na všetky spoločenské udalosti